nie musi być idealnie

Nie musi być idealnie

Robisz coś, wkładasz w to dużo serca i zapału, a na końcu ciągle masz wrażenie, że coś jest nie tak. Patrzysz na finalną wersję i uświadamiasz sobie, że nie jest idealnie. Nie jesteś zadowolony, poziom zapału drastycznie spada. No, ale próbujesz znowu, chociaż już na początku widzisz, że wcale nie będzie lepiej. Ymmm… To ja i uczucia, które ostatnimi czasy towarzyszą mi bardzo często.

Perfekcyjny świat

W dzisiejszym świecie, gdzie na każdym kroku otaczamy się idealnymi rzeczami łatwo zatracić się w pozorze perfekcyjności. W internecie czasem patrzymy na idoli, zazdroszcząc im łatwego życia. Ale nie zawsze trzeba tak daleko szukać, równie dobrze możemy zazdrościć czegoś koleżance. Porównujemy się z innymi niemal w każdej dziedzinie. Chcemy być lepsi i lepsi. Niekiedy perfekcyjni.

Perfekcyjna ja

Zatraciłam się w swojej perfekcyjności. Nie w każdej dziedzinie, ale zdałam sobie sprawę, że i tak pochłonął on zbyt dużą cząstkę mnie. Począwszy od błahych rzeczy, jak zdjęcia na instagramie, po te zdecydowanie bardziej istotne części mojego życia. Nawet blog został zdominowany przez mój perfekcjonizm. Bo jak tu dodać wpis zalegający w roboczych, kiedy wydaje się taki niedopracowany? Bo jak dodać go z takim słabym zdjęciem? Przecież wiem, że stać mnie na coś lepszego!

Nie musi być idealnie

Ale od dziś – koniec z perfekcjonizmem. Nie oznacza on końca z robieniem wszystkiego jak najlepiej – ciągle chce się rozwijać na wielu płaszczyznach i osiągać coraz to nowsze cele. Ale koniec z przeświadczeniem, że wszystko musi być idealne. Mam być najlepszą wersją samej siebie. Nie – idealną. I chociaż spodziewam się, że droga do zaakceptowania własnej nie-perfekcyjności może nie być łatwa – chcę ją przebyć.

  • Kira

    Znajome i to bardzo. Patrzy się na życie ulubionych gwiazd, nawet blogerek i chce się żyć tak samo jak oni… Chociaż u mnie w dużej mierze to zazdrość o wszystko na której się za często łapie :/

  • Sylwia Antkowicz

    ważne zeby wiedzieć, na którym polu nie musimy być idealni, a na których sprawach nam bardziej zależy