Od stycznia 2021 r. ruszyłyśmy z naszym niedzielnym wyzwaniem fotograficznym Zachęcamy do przyłączenia się i udziału w tej zabawie razem z nami. Możecie się przyłączyć na każdym etapie, brać udział co tydzień lub raz na jakiś czas. Oczywiście mamy nadzieję, że jak już ktoś zacznie to z nami zostanie do końca roku albo i dłużej. Wasze komentarze, uwagi i sugestie są oczywiście mile widziane.

Czym jest wyzwanie?

Wyzwanie to zabawa polegająca na robieniu zdjęć (aparatem, telefonem, czym się da) na konkretny temat i zamieszczaniu ich na Instagramie w formie posta. Tematy na konkretną niedziele w danym miesiącu podajemy na naszym instagramie @klosografia na początku miesiąca – zarówno w poście, jak i aktywnej przez
cały miesiąc relacji. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zrobić zdjęcie stanowiące Waszą interpretacje podanego tematu i zamieścić ją na Instagramie.

Będziemy przygotowywać tematy, na każdy tydzień 2021 roku. Oczywiście jeśli macie jakiś ciekawe pomysły na temat do wyzwania możecie się z nimi nimi podzielić, chętnie weźmiemy je pod uwagę.
Ideą zabawy jest zamieszczanie postów na dany temat… ale pamiętajcie, że to ma być Wasza interpretacja tematu, tak jak Wy czujecie i co chcecie przekazać. Interpretacja może zatem być oczywista, jak również nawiązująca do skojarzeń lub innej definicja danego pojęcia. Już po nas dwóch widać, że co do jednego tematu myśli każdej z nas idą w różnych kierunkach. Zamieszczajcie co czujecie… i co Wam wyjdzie. Zdjęcia dodawajcie w niedzielę, ale możecie (tak jak często my) zrobić je wcześniej, chodzi o to aby w niedzielę, do godziny 23:59 dodać zdjęcie i bawić się z nami.

#jestkreatywnie

Biorąc udział w wyznaniu oznaczajcie nas (@klosografia) na wykonanych zdjęciach oraz dodawajcie hasztag #jestkreatywnie abyśmy mogły Was znaleźć i zobaczyć Wasze interpretacje. Zwrot jestkreatywnie został wymyślony przez Elę, ponad trzy lata temu, właśnie w ramach prowadzonego dla samej siebie. Skoro to wyzwanie też ma wyzwolić w nas pokłady kreatywności postanowiłyśmy użyć go ponownie – dlatego widzimy się tu na blogu jestkreatywnie.pl i na instagramie pod #jestkreatywnie

Być może część z Was zastanawia się po co w ogóle kolejne wyzwanie?

Po pierwsze wydaje nam się że w weekend, a szczególnie w niedzielę nie ma ciekawego wyzwania, w którym same mogłybyśmy wziąć udział.

Po drugie chcemy poznać naszych obserwatorów, a dzięki uczestnictwie w naszym wyzwaniu, będzie to możliwe. By w pełni korzystać z zabawy zachęcamy także do zaglądania na konta innych osób biorących udział w wyzwaniu i pozostawiania po sobie śladu (serduszka, komentarza). Możecie dzięki temu poznać inne ciekawe konta, być może nawiązać nowe, ciekawe znajomości.

Po trzecie dla nas samych… aby jeszcze bardziej pobudzać naszą kreatywność i nie zapomnieć jak zaczęła się nasza fotograficzna przygoda. Jako fotografki zajmujemy
się głównie fotografią zawodową (sesje, reportaże i obróbka zdjęć), a chcemy tak jak na początku naszej przygody fotografować dosłownie wszystko i wszędzie. Dzięki wyzwaniu nadarza się ku temu okazja i do tego spora dawka motywacji. Będziemy podejmować tematy, których na co dzień raczej same z siebie byśmy się nie podjęły. Będziemy sięgać po aparat regularnie, nawet wtedy, kiedy niekoniecznie by się nam chciało. Właściwie ten trzeci punkt, powinien być wskazany jako pierwszy i to on był głównym zapalnikiem do powstania wyzwania. Liczymy mocno, że wychodząc z naszej strefy komfortu, działając systematycznie, inaczej niż zawodowo udoskonalimy nasze umiejętności, z korzyścią dla nas i naszych przyszłych klientów.

Po czwarte, bardzo podobają nam się już istniejące wyzwania, w których bardzo często bierzemy udział. Uważamy, że dobrych rzeczy nigdy za wiele, zatem i kolejne wyzwanie nie zaszkodzi.

Co można zyskać biorąc udział w wyznaniu?

Za udział w wyzwaniu nie przewidujemy oficjalnych nagród, ale to nie znaczy, że nic nie zyskacie! Rozbudzicie swoją kreatywność. Otrzymacie możliwość poznania innych osób, ich zdjęć i interpretacji. Macie również możliwość wypracować u siebie nawyk systematyczności. W dobie pandemii COVID – 19 jest to także ciekawa propozycja na spędzenie wolnego czasu

Wyzwanie w styczniu

W kończącym się miesiącu były u nas cztery ciekawe tematy:

  1. Rozmazane (10 stycznia)
  2. Tyłem (17 stycznia)
  3. Zima (24 stycznia)
  4. Poranek (31 stycznia)

Jeżeli chcecie kolejne to zapraszamy już dziś na instagram @klosografia

Pamiętajcie też, że nie zawsze wychodzi to co chcemy… nie załamujcie się jeśli zdjęcie które wykonacie w ramach wyzwanie nie będzie pokazywać tego co chcieliście pokazać, będzie inne lub gorsze niż pomysł, który pojawił się w Waszej głowie. Nie zawsze, nawet zawodowym fotografom wszytko wychodzi. Czasami trzeba zrobić ponad setkę ujęć aby uzyskać zamierzony efekt. My również miewamy gorsze dni. Czasami i nam się nie chce sięgnąć po aparat. Nie podoba się nam światło, przybija pogoda za oknem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać także jakieś stare zdjęcie o ile Wam się podobają i pasują do tematu. U nas raczej takich nie będzie, z opisanych wyżej względów, ale gdyby dopadła nas niemoc twórcza, nadmiar pracy albo co gorsza jakaś niedyspozycja nie wykluczone że będziemy się ratować i starymi zdjęciami.
Zatem nie przedłużając już – do dzieła! Tematy na luty zamieścimy już w poniedziałek – 1 lutego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here