Planner na styczeń 2019 do wydrukowania

Planner na STYCZEŃ 2019 do wydrukowania

Temat mojej organizacji był poruszany na blogu kilkukrotnie, ale bez dużego polotu – zapewne dlatego, że zdecydowanie nie należę do najlepiej zorganizowanych osób na świecie. Bardzo lubię jednak planować – zarówno codzienne zadania jak i życiowe cele. Ciągle szukam swojej drogi, ostatnio z konieczności uczę się jak najlepiej zarządzać swoim czasem. Dziś mam dla Was planner na styczeń 2019  do wydrukowania.

Plan miesiąca jest jednym z ważniejszych etapów mojej organizacji. Mam taką stronę zawsze przy sobie w notesie, mam też jedną taką na biurku. Właśnie dzięki takiemu arkuszowi jestem w stanie mniej więcej ogarnąć wszystko co zaplanuję na dany miesiąc. Moja wersja kalendarza odzwierciedla mnie i moje potrzeby, obecnie to już któraś z kolei wersja kalendarza – i jak do tej pory zdecydowanie najlepsza. Być może niektórzy z Was pamiętają starą wersję sprzed dwóch lat, która zawierała w nagłówku charakterystyczne rysunki.

POBIERZ: PLANNER na STYCZEŃ 2019 do wydrukowania

Jak drukować kalendarz?

Kalendarz jest dostosowany do druku na kartce formatu A4. Sam projekt jest minimalistyczny, bardzo dobrze wygląda również w wersji czarno-białej.

Jak wypełniać kalendarz?

Oczywiście według własnego uznania. Przedstawię Ci jednak kilka sugestii, którymi kierowałam się tworząc kalendarz:

  • Z prawej strony jest miejsce na trzy MOJE CELE, które chcę zrealizować w danym miesiącu. To na nich chcę się skupić, to na ich realizacji zależy mi najbardziej.
  • Poniżej przygotowane są kratki na rzeczy DO ZROBIENIA. Wpisuję tam rzeczy, które muszę lub chcę wykonać, ale nie mają one określonej dokładnej daty do wykonania.
  • Na dole po lewej jest miejsce na MOTYWACJĘ. Zazwyczaj wpisuję tam motywacyjny cytat, ale czasami zdarza mi się również zrobić jakiś rysunek, który będzie mnie prowadził przez cały miesiąc.
  • Obok znajduje się miejsce na NOTATKI, czyli wszystko o czym należy pamiętać, a na co nie było miejsca wcześniej.
  • Na plannerze znajduje się też miejsce dotyczące NASTĘPNEGO MIESIĄCA – idealnie to miejsce sprawdza się, gdy trzeba zanotować coś do przodu.
  • Kratki na poszczególne dni są małe – to jest miejsce na najważniejsze rzeczy w danym dniu – spotkania, wydarzenia. Nigdy nie wpisuję tam więcej niż dwóch rzeczy, by mój miesiąc był czytelny a dzień podporządkowany tylko tym najważniejszym sprawom.

Mam nadzieję, że kalendarz przyda się Wam tak samo jak mi. Pamiętajcie też, że możecie oznaczyć @jestkreatywnie na zdjęciach z kalendarzem i dodać hasztag #jestkreatywnie, wtedy łatwiej na Was trafię