Na Jest Kreatywnie od pewnego czasu jest dłuższa cisza, ale… Spokojnie, już do Was wracam! Dziś z czymś super kreatywnym i idealnym na zbliżające się wielkimi krokami święta. Ponadto, szczególnym – bo tym wpisem otwieram tematykę DIY na blogu, a także po raz pierwszy przystępuję do rozpowszechniania zdolnych i kreatywnych duszyczek za pomocą wpisów gościnnych. Ten dzisiejszy pomysł na zapakowanie prezentu przygotowała Wiola z Verraton, już teraz mogę powiedzieć, że mi zdecydowanie przyda się na święta.  Serdecznie zapraszam Was do lektury!

Pomysł na zapakowanie prezentu

Cześć jestem Wioleta i dzisiaj pragnę przedstawić Wam mój sposób na pakowanie prezentów niewielkich gabarytów. Mamy miesiąc grudzień, niedługo święta, idealna okazja do obdarowywania się prezentami. Choć prezent sam w sobie to tak naprawdę tylko połowa sukcesu, bo trzeba go jeszcze jakoś ładnie zapakować. Dlatego mam dla Was jedną, moim zdaniem, prostą propozycję.

 

Będą potrzebne:pomysl-na-zapakowanie-prezentu

• Blok rysunkowy kolorowy

• Klej

Wstążka

• Opcjonalnie kokardka gotowa (ja mam od jakiegoś innego prezentu)

 

Sposób wykonania:pomysl-na-zapakowanie-prezentu

1.  Składamy kartkę na pół tak, aby wyznaczyć jej środek (zaginamy delikatnie tylko fragment).

2. Z prawej strony zginamy do punktu, który wyznaczyliśmy wcześniej, natomiast z lewej tak, żeby stworzyć zakładkę.

3. Sklejamy, a następnie zginamy (z węższej) strony na szerokość około 2 cm.

4. Pasek, który nam wyszedł rozdzielamy i zaginamy w taki sposób jak widać na zdjęciu.

mysł-na-zapakowanie-prezentu

5. W tym kroku musimy zgiąć około centymetr z góry i z dołu tak, aby wyszła nam zakładka, a następnie skleić. To będzie tworzyło dno naszej torebki.

6. Następnie musimy zgiąć boki w taki sposób,  żeby później można było złożyć boki tak jak to jest w torebkach.

7. W ostatnim kroku delikatnie wkładamy rękę do naszej torebki i ją rozginamy oraz przegiąć zgięcie z boku, żeby było w środku (dokładnie tak jak jest to w tych torebkach, które kupujemy). I gotowe!

mysł-na-zapakowanie-prezentu

Jestem pewna, że po kilku próbach dojdziecie do wprawy, więc proszę nie zrażajcie się na początku. Teraz pozostała tylko dekoracja. Wystarczy włożyć nasz upominek zrobić na górze harmonijkę i przewiązać wstążką, bądź jak jest to pokazane na drugim zdjęciu w propozycjach tej harmonijki w ogóle nie robić, tylko przyczepić kokardkę. Mam nadzieję, że przyda się Wam ten sposób i wykorzystacie go przy najbliższej okazji. Ela, bardzo dziękuję, że mogłam wykazać się i specjalnie na potrzeby Twojego bloga stworzyć taką propozycję. Dziękuję również Ewelinie L. za pomoc przy robieniu zdjęć. Pozdrawiam Was cieplutko, trzymajcie się.

Wioleta Wiącek Verraton
Wioleta, autorka  Verraton i innych kreatywnych pomysłów. Lubi inspirować i zachęcać do tworzenia projektów DIY. Od zawsze interesuje się makijażem, chętnie doradzi jeśli chodzi o kosmetyki i strefę beauty.

Na końcu tu znowu ja, Ela. Chciałam bardzo podziękować Wioli za to, że podzieliła się z nami jednym ze swoich świetnych pomysłów. Może skusicie się tak jak ja, wykorzystać go w tym roku?

Zapisz

8 KOMENTARZE

  1. W zeszłym roku po raz pierwszy zapakowałam sama prezenty w oryginalne opakowania, zamiast włożyć je do torebki. Nie mogłam się nacieszyć, jak pięknie wyglądały 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here