Po sześciu latach noszenia soczewek kontaktowych postanowiłam wrócić do okularów. Nie na stałe, nie na zawsze, ale na obecną chwilę – zdecydowanie na dłużej. Planuję mocno przeplatać noszenie soczewek kontaktowych z noszeniem okularów, ze zdecydowanym naciskiem na te drugie. Ale co, jak i dlaczego – w dalszej części wpisu.

Powrót do okularów

Miałam niecałe osiemnaście lat, gdy zdecydowałam się porzucić okulary – bardzo, ale to bardzo mi przeszkadzały. Uważałam, że są niewygodne, źle robiło mi się w nich zdjęcia (to była chyba wymówka, która ostatecznie przekonała do soczewek moją mamę – a przynajmniej – dziś tylko ją pamięta), a także ogólnie – nie lubiłam swojego wyglądu w okularach.

Ponad rok temu moja siostra z konieczności musiała zacząć nosić okulary. Jako dobra siostra oczywiście pomagałam w doborze pasujących. Dziwnym trafem doszłam do wniosku, że takie ładne okulary jak te jej chętnie ja sama nosiłabym na co dzień.

Jakiś czas później było w telewizji głośno o szkodliwości soczewek (nie wierzcie w te bzdury!). Z niewiadomych (wtedy) przyczyn zaczęło mi łzawić jedno oko. Wszyscy moi bliscy zachęcali mnie do powrotu do okularów, a ja… Zdałam sobie sprawę, że – już mi nie przeszkadza mój wygląd w okularach (pod warunkiem, że będą podobne do tych siostry), że dzięki nim będę wyglądać nawet poważniej. Dziwnym trafem miałam też przypadek, że soczewka zwinęła się i utknęła przez dłuższą chwilę pod powieką – wtedy wiedziałam już, że powrót do okularów to tylko kwestia czasu.

I stało się! Wpisałam wybranie się do okulisty, na moją listę rzeczy do zrobienia podczas kreatywnej wiosny. W czwartek dostałam receptę, a w sobotę miałam na nosie już moje nowe okulary. Ktoś powie, że minęło mało czasu, by powiedzieć, czy to dobra decyzja. Tyle, że ja wiem. Bardzo długo myślałam nad tą decyzją. Instagram mi podpowiada, że zastanawiałam się nad tym, już 67 tygodni temu! Uważam, że ta opcja, którą planuję testować teraz – okulary na co dzień, soczewki gdy mam potrzebę i przy okazjach – sprawdzi mi się bardzo dobrze. Oczywiście, życie wkrótce zweryfikuje pewnie moje przeczucia. Ale jeśli będzie inaczej, to na pewno napiszę o tym na blogu.

Macie wadę wzroku? Nosicie soczewki, czy okulary?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here